Catalog (download, english)
| Optical format | 1/1.8" |
| Amplification factor | 0.09 |
| Working distance, mm | 238 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2.5" |
| Amplification factor | 0.171 |
| Working distance, mm | 118 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/1.8" |
| Amplification factor | 0.3 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/1.8" |
| Amplification factor | 0.3 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/1.8" |
| Amplification factor | 0.3 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2.5" |
| Amplification factor | 0.4 |
| Working distance, mm | 113 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2" |
| Amplification factor | 0.5 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2" |
| Amplification factor | 0.5 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2" |
| Amplification factor | 0.5 |
| Working distance, mm | 190 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2.5" |
| Amplification factor | 0.5 |
| Working distance, mm | 225 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2" |
| Amplification factor | 0.5 |
| Working distance, mm | 65 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2" |
| Amplification factor | 0.8 |
| Working distance, mm | 130 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2" |
| Amplification factor | 0.8 |
| Working distance, mm | 130 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2" |
| Amplification factor | 0.8 |
| Working distance, mm | 150 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2" |
| Amplification factor | 0.8 |
| Working distance, mm | 65 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2" |
| Amplification factor | 1 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2" |
| Amplification factor | 1 |
| Working distance, mm | 113 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2" |
| Amplification factor | 1 |
| Working distance, mm | 150 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2" |
| Amplification factor | 1 |
| Working distance, mm | 180 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1/2" |
| Amplification factor | 1 |
| Working distance, mm | 65 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties

