Catalog (download, english)
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.204 |
| Working distance, mm | 208 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.208 |
| Working distance, mm | 228 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.23 |
| Working distance, mm | 228 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1” |
| Amplification factor | 0.231 |
| Working distance, mm | 178 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.256 |
| Working distance, mm | 178 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.288 |
| Working distance, mm | 158 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.296 |
| Working distance, mm | 138 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.329 |
| Working distance, mm | 138 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.346 |
| Working distance, mm | 128 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.383 |
| Working distance, mm | 128 |
| Lens mount | F-Mount |
Properties
| Optical format | 1” |
| Amplification factor | 0.395 |
| Working distance, mm | 118 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.438 |
| Working distance, mm | 118 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.503 |
| Working distance, mm | 48 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.511 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.634 |
| Working distance, mm | 45 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.708 |
| Working distance, mm | 73 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.23 |
| Working distance, mm | 220 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.246 |
| Working distance, mm | 220 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.275 |
| Working distance, mm | 220 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.32 |
| Working distance, mm | 220 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
