Catalog (download, english)
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.345 |
| Working distance, mm | 220 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.4 |
| Working distance, mm | 196 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.46 |
| Working distance, mm | 220 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.5 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.5 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.55 |
| Working distance, mm | 190 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.55 |
| Working distance, mm | 220 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.63 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.66 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.8 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.8 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 1 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 1 |
| Working distance, mm | 110±2 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 1.5 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 2 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 3 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 3 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 4 |
| Working distance, mm | 100 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 4 |
| Working distance, mm | 100 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 8 |
| Working distance, mm | 108±2 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
