Catalog (download, english)
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.5 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.175 |
| Working distance, mm | 640 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.18 |
| Working distance, mm | 630 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.2 |
| Working distance, mm | 550 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.22 |
| Working distance, mm | 380 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.22 |
| Working distance, mm | 530 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.3 |
| Working distance, mm | 340 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1.1" |
| Amplification factor | 0.3 |
| Working distance, mm | 650 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1” |
| Amplification factor | 0.46 |
| Working distance, mm | 110 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.5 |
| Working distance, mm | 240 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 4/3" |
| Amplification factor | 0.5 |
| Working distance, mm | 360 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.7 |
| Working distance, mm | 135 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 1" |
| Amplification factor | 0.8 |
| Working distance, mm | 200 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 39 mm |
| Amplification factor | 0.39 |
| Working distance, mm | 238 |
| Lens mount | F-Mount |
Properties
| Optical format | 44 mm |
| Amplification factor | 0.489 |
| Working distance, mm | 208 |
| Lens mount | M72 |
Properties
| Optical format | 39 mm |
| Amplification factor | 0.696 |
| Working distance, mm | 138 |
| Lens mount | M58 |
Properties
| Optical format | 39 mm |
| Amplification factor | 0.929 |
| Working distance, mm | 118 |
| Lens mount | M72 |
Properties
| Optical format | 88 mm |
| Amplification factor | 1 |
| Working distance, mm | 162 |
| Lens mount | M72 |
Properties
| Optical format | 2/3" |
| Amplification factor | 0.158 |
| Working distance, mm | 178 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
| Optical format | 2/3" |
| Amplification factor | 0.238 |
| Working distance, mm | 128 |
| Lens mount | C-Mount |
Properties
